Beton Kesim Pozu Kayseri

Beton Kesim Pozu Kayseri

Beton Kesim Pozu Kayseri

Beton kesim pozu firmadan firmaya değişiklik göstermekle beraber yönetmelikler belli bir rayiçte tutulmuştur.

 

Beton kesim pozu Kayseri çeşitli yöntemlerle yapılabilmektedir. Beton kesim işleminde hangi tür makine ve yöntem kullanılacağına ayrıntılı bir analiz sonrası karar verilir.

Hidrolik kesim makineleri 60 cm kalınlığa kadar beton kesme işlemini yapabilmektedir. Kütlesel beton kesimleri yapabilmek için elektrikli Kayseri beton kesim pozu da kullanılır. Düzgün ve pürüzsüz bir kesim ve ana yapıya zarar vermemek için uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Elmaslı tel kesme işlemi betonlarda tercih edilen bir diğer yöntemdir. Kütle olarak betonun çıkarılması istenilirse bu yöntem tercih edilebilir. Kesilecek kütlelere özel makineler ile delik açmak gerekir. Bu makinelere karot makinesi denilmektedir. Delik açıldıktan sonra elmaslı tel ile kesme işlemi tamamlanır. Beton kalınlığının önemli olmadığı bu yöntemde makineyi beton kesim pozu yapılacak alana oturtmak daha önemlidir. Tehlikeli bir işlem olduğundan çalışanların deneyimli olmaları ve gerekli önlemleri almış olmaları gerekir.

Eğer betonun düzgün ve pürüzsüz bir şekilde çıkarılması mimari açıdan önemli ile beton kırma yerine beton kesme pozu Kayseri tercih edilir.

Beton Kesim Gereken Durumlar

Binalarda kapıların açılması, perde betonu kesimleri, pencere deliklerinin açılması, kolon ve kiriş kesimlerinde beton kesim işlemi kullanılır.

Apartman tadilatlarında havalandırma boşluğu oluşturma, merdiven kesimleri beton kesim pozu dahilindedir. Asansör olmayan binalarda asansör eklenmesi için asansör boşluğu kesimi de yapılır.

Kayseri beton kesme pozu için kullanılan son teknoloji ürünler dahil olmak üzere tüm makinalar su ile çalışmaktadır ve işlemlere başlamadan önce mutlaka bu durum göz önünde bulundurulmalıdır, ona göre önlemler alınmalı ve su temini ihmal edilmemelidir. Beton kesim işlemi yapılacak alanın bulunduğu konum, dik mi yatay mı olduğu, beton alanın kalınlığı gibi durumlar ve konular kullanılacak yöntemin belirlenmesinde etkindir.

Firmamız beton kesim pozu Kayseri konusunda, bu işi yapmakta olan onlarca firma arasında, kaliteli, eğitimli, deneyimli ve her biri işinin ehli personeli ile kullanmakta olduğu son teknoloji makineler ve yöntemler ile öne çıkmaktadır. İş güvenliği firmamız açısından en az işin kalitesi kadar önemlidir ve sizlere en iyi hizmeti en sağlıklı ve pratik şekilde vermekten mutluluk duyuyoruz.

 

 24 Mayıs 2018, id:1428
telefonwhatsappmail